Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Utworzono dnia 12.11.2023, 20:37

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole już 9 listopada. Tego dnia uczniowie klasy 3a, w imieniu całej szkolnej społeczności, złożyli kwiaty przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest jednym z ojców polskiej niepodległości.

10 listopada, w asyście szkolnego sztandaru, odbyły się apele o podniosłym i wzruszającym charakterze. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu akcentował ważne historycznie daty i zwrócił uwagę na to, czym dla każdego polskiego ucznia powinna być Ojczyzna, za którą nasi przodkowie przelewali krew. Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy trzeciej i czwartej, którzy ujmujące teksty o Polsce wzbogacili pięknymi pieśniami patriotycznymi. O godzinie 11.11 uczniowie klas I – III wspólnie zaśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się w ten sposób do akcji ,,Szkoła do hymnu”.

Dziękujemy wszystkim za aktywną postawę i uczestnictwo w naszych szkolnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.