SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015 r.

Utworzono dnia 21.09.2015, 07:37

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 w Szczecinie aktywnie włączyli się do działań zorganizowanych w ramach kampanii. „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasło tegorocznej akcji brzmi „WYPRAWA - POPRAWA”  W dniu 19.09.2015 r. uczniowie klas I o profilu ekologicznym oraz uczniowie klas V z koła ekologicznego wraz z nauczycielami wyruszyli na „wielkie sprzątanie" Jeziora Głębokiego. Uczestnicy otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby, opakowania po produktach spożywczych, czy nawet zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Warto zaznaczyć, że praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok.