Pasowanie na Czytelnika 2023/2024

Utworzono dnia 20.12.2023, 06:09

Co roku w bibliotece szkolnej odbywa się wspaniała uroczystość: Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych!

Uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Teraz każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę!

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka „Wnuczka antykwariusza”, broszura informacyjna dla rodziców. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Pamiętajmy, że biblioteka szkolna nie jest jedynie wypożyczalnią oraz magazynem książek i podręczników. Pełni wiele funkcji, np. stanowi wsparcie dla edukacyjnej i wychowawczej roli szkoły, jest miejscem animacji kultury, centrum nowoczesnych technologii, strefą rozwijania potencjałów. Tutaj liczy się przede wszystkim uczeń, a ten nie potrzebuje jedynie książek a potrzebuje wsparcia, otwartego serca, uśmiechu, wiary w jego możliwości, na które zawsze może liczyć!

Wszystkim Pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!