KAMPANIA EDUKACYJNA :Umiem Pomóc"

Kampania edukacyjna „Umiem pomóc”

w Szkole Podstawowej nr 69 w Szczecinie

Uratowanie komuś życia to najpiękniejszy dar.

Instruktorzy Akademii Ratownictwa LUX MED rozpoczęli w szczecińskich szkołach podstawowych warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

W czwartek, 17 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 69 w Szczecinie ratownicy medyczni z wieloletnim stażem uczyli młodzież z klas 7 i 8 jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową oraz wdrażali umiejętność obsługi defibrylatora zewnętrznego AED.

Warsztaty odbywały się w ramach IX edycji kampanii edukacyjnej „Umiem Pomóc”. Podczas trwających zajęć teoretyczno – praktycznych eksperci podzielili się z uczniami wiedzą i doświadczeniem, które każdego dnia wykorzystują w swojej pracy. Dzięki temu nasi uczniowie pod okiem doświadczonych specjalistów mieli możliwość nabycia umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, zgodnych z aktualnymi wytycznymi Polskiej oraz Europejskiej Rady Resuscytacji.

Ideą całego przedsięwzięcia nie było tylko wyposażenie nastolatków w konkretną wiedzę, ale także wypracowanie w nich przeświadczenia o konieczności reakcji, gdy są świadkami sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy.

Szkolenie z pierwszej pomocy

Utworzono dnia 22.10.2019, 20:29

Sb
Nd