WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD Z LABORATORIAMI PRZYSZŁOŚCI

Utworzono dnia 26.11.2023, 19:32

W nowym roku szkolnym od września do listopada kontynuowaliśmy zabawę i naukę wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie klas 4-7 mieli okazję uczestniczenia w lekcjach, na których rozwijali umiejętności prowadzenia obserwacji mikroskopowych. W ramach ćwiczeń uczniowie samodzielnie wykonali preparat ze skórki liścia spichrzowego cebuli.

Uczniowie klas siódmych na lekcjach biologii korzystali z okularów ClassVR. Dzięki nowoczesnej technologii młodzież mogła przenieść się w świat wirtualny np. do wnętrza serca, jak również obejrzeć modele przestrzenne czaszki, szkieletu czy DNA.

Klasy siódme projektowali medale „Mistrz Matematyki”, które zostały wydrukowane na drukarce 3D i wykorzystane w ramach obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia.

Klasy szóste chętnie wykorzystywały roboty Makeblock.

Uczniowie klas siódmych i ósmych przy pomocy okularów ClassVR przenieśli się na ulice europejskich miast.

Uczniowie klas 4 - 6 korzystali ze sprzętu na zajęciach technicznych oraz na zajęciach dodatkowych technicznych.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem ze strony uczniów.