Utworzono dnia 07.03.2023, 05:00

Szczecin, 27.02.2023

Sprawozdanie z 22. edycji Akcji Charytatywnej „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości. Szczecińskie Szkoły Potrzebującym” w Szkole Podstawowej nr 69
w Szczecinie.

Wieloetapową akcję pomocy na rzecz osób potrzebujących przeprowadziliśmy od 1 grudnia 2022 do 28 lutego 2023. W czasie jej trwania podejmowaliśmy działania mające na celu pozyskanie funduszy, artykułów papierniczych i środków czystości. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna, rodzice i nauczyciele.

Podczas Kolorowych Dni zebraliśmy materiały piśmiennicze, artykuły szkolne, zabawki i książeczki oraz gry służące zarówno rozrywce, jak i edukacji.  Podczas Pachnących Dni zebraliśmy  środki czystości i higieny. Zebrane artykuły przekazaliśmy do Świetlicy Środowiskowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz do Domu Samotnych Matek z Dziećmi „Monar- Markot” w Policach.

Część pozyskanych funduszy z kiermaszu ciast w kwocie 300 zł posłużyła na zakupienie  środków czystości dla Domu Samotnych Matek z Dziećmi „Monar- -Markot” w Policach.

Ponadto zaangażowaliśmy się w zbiórkę książek dla Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Książki, dzięki uprzejmości Księgarni „Mandala”, zostały przekazane do przyszpitalnej biblioteki. Zbiórki plastikowych nakrętek trwają
w naszej szkole już od wielu lat szkolnych.

Przeprowadziliśmy również zbiórkę odzieży dla osób będących w kryzysie bezdomności – odzież przekazano organizatorom Szczecińskich Spotkań przy Zupie.

Protokoły oraz listy zgromadzonych artykułów są do wglądu u koordynatora.

Akcja uświadomiła społeczności naszej placówki, jak ważną sprawą jest praca na rzecz innych oraz okazywanie serca i wsparcia na co dzień, nie tylko od święta. Jesteśmy przekonani, że Iskierka nie kończy się w lutym, trwa również wiosną i jesienią, na przykład podczas działań na rzecz hospicjów i opieki paliatywnej.

koordynator akcji

Anna Jażewicz