POWITANIE WIOSNY

Utworzono dnia 24.03.2024, 21:33

21 marca powitaliśmy wiosnę, radosną i barwną porę roku. Jej nadejście podkreśliliśmy kolorowymi, wesołymi strojami, wiankami i kapeluszami, w których tego dnia przyszliśmy do szkoły. Jak co roku udaliśmy się z gaikami, piosenką, wierszem i życzeniami do Pana Dyrektora. Jagoda w tradycyjnym stroju krakowskim po aktorsku wyrecytowała wiersz ,,Pierwiosnek”, a Wiktor i Amelia złożyli życzenia i wręczyli pamiątkowe laurki. Pan Dyrektor podziękował nam bardzo serdecznie i poczęstował pysznymi cukierkami.

Po powrocie do klasy niczym prawdziwi ogrodnicy założyliśmy rzeżuchowy ogródek, pamiętając, że ta niezwykła roślina to symbol odrodzenia i nadziei oraz zapowiedź nadchodzącej wiosny.

Dzień aktywności zakończyliśmy, wypełniając kolorami na dużych arkuszach papieru wizerunki pani wiosny, które wcześniej przygotowali nasz kolega i koleżanki.

I tak z entuzjazmem, cali w skowronkach powitaliśmy wiosnę, wierząc, że już na dobre z nami zostanie.