Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 28.04.2023, 15:06

28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Mottem przedstawienia było hasło: „Wolność, Ojczyzna, Honor”. Akademia rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która wzbogaciła wiedzę historyczną o tym ważnym  wydarzeniu patriotycznym jak również nawiązano do święta flagi narodowej i 19 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W trakcie występu zaśpiewano piosenki: „Oda do Radości”, „ Majowa jutrzenko”, "Flaga polska". Akademia bardzo podobała się pozostałym uczniom i nauczycielom. Obudziła uczucia patriotyczne wśród uczniów, a także w ciekawy sposób przedstawiła wydarzenia historyczne.