Dni Otwarte w Szczecińskich Szkołach Średnich – 21-22 marca 2023

Utworzono dnia 27.03.2023, 17:41

Nasi ósmoklasiści pod opieką pani Grażyny poznali możliwości kształcenia się w niektórych szkołach ponadpodstawowych. Tak nietypowo przywitaliśmy tegoroczną wiosnę.  Byliśmy w Technikum Łączności i Mediów Cyfrowych.  Poznaliśmy tam ciekawe kierunki kształcenia, które oferuje szkoła np. technik teleinformatyk, technik programista oraz technik fotografii i multimediów. Po południu 21 marca zobaczyliśmy, jakie możliwości daje uczniom Zespół Szkół Budowlanych. Po tej szkole można zostać np. geodetą, technikiem kształtowania krajobrazu.  W środę pojechaliśmy do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Tu czekały na nas różne warsztaty i mini wykłady np. dot. oferty szkoły, hodowli koni, weterynarii, ogrodnictwa i kształtowania krajobrazu. Niezwykłe wrażenie zrobiły na nas szklarnie wypełnione różnymi sadzonkami np. pomidory, ogórki i inne. Dowiedzieliśmy, że w tym technikum kształci się nasza absolwentka Magda na kierunku weterynarii i jest dumą tej szkoły.