PRELEKCJA DLA NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW

Utworzono dnia 15.11.2022, 05:55

W przyszłym tygodniu obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Jak podaje Wikipedia "Życzliwość, to przyjazne usposobienie. Cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze. Jedna z cnót moralnych, która wyraża się w postawie, czynach i słowach, wobec drugiego człowieka lub ludzkiej wspólnoty."

W poniedziałek najstarsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji z niesamowitym człowiekiem - panem Robertem, któremu pojecie życzliwosci z pewnością nie jest obce. Razem z innymi wolontariuszami angażuje się w pomoc osobom w kryzysie bezdomności w ramach czwartkowych Spotkań przy Zupie na Placu Tobruckim w naszym mieście. To bylo właśnie tematem rozmowy z naszymi uczniami. Podczas spotkania nasz gość przedstawił młodzieży czym jest wolontariat, jaka jest idea czwartkowych spotkań oraz przybliżył pojęcie bezdomności. Poprzez różne historie pokazał, że życie pisze różne scenariusze. Z tej lekcji możemy wyciągnąć różne wnioski, że warto pomagać, że nigdy nie możemy być niczego pewni, że człowiek to człowiek, niezależnie od statusu materialnego, że nie powinniśmy nikogo wykluczać... To była bardzo wartościowa godzina.