SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI ZIEMI SZCZECIŃSKIEJ

Utworzono dnia 03.02.2023, 15:07
W poniedziałek 30.01 nasza szkoła gościła wybitnego sportowca Ziemii Szczecińskiej Medalistę Olimpijskiego Pana Janusza Brzozowskiego. Nasz gość piłkarz ręczny brązowy medalista z Montrealu z 1976 podczas spotkania z uczniami klas 7 i 8 opowiadał o swojej bogatej karierze zawodniczej oraz Trenerskiej. Było poruszanych wiele ciekawych wątków, uczniowie zadawali pytania m.in o sposobie na pogodzenie nauki z wyczynowym sportem, można było obejrzeć medal zdobyte przez Pana Janusza zarówno na Olimpiadzie jak i Mistrzostwach Świata i Europy. Na zakończenie Dyrekcja Szkoły wręczyła okolicznościową statuetkę a wszyscy obecni poczuli się jak złoci medaliści odśpiewując Mazurka Dąbrowskiego. Janusz Brzozowski - piłkarz ręczny Uczestników Olimpiady: Montreal 1976 (brązowy medal) oraz Moskwa 1980 (siódme miejsce), Medalista Mistrzostw Świata (1982). Rozegrał w Reprezentacji 163 meczy strzelając 256 bramek. W 1993 odznaczony Diamentową Odznaką ZPRP, w 2008 wybrany do "7" 90-lecia polskiej piłki ręcznej.