Konkurs recytatorski z okazji 105-rocznicy odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 22.11.2023, 06:09

105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególny czas, który skłania do zadumy, wspomnień i refleksji z pewnością nie jednego Polaka. Nasza szkoła nr 69 w Szczecinie  także chciała w pełni uczcić to niecodzienne wydarzenie i dać wyraz swoim uczuciom patriotycznym, w związku z tym zorganizowało w swojej placówce, szkolny konkurs recytatorski, pt. „ Niepodległa”. Na tle dekoracji z polskimi akcentami, recytatorzy prezentowali wiersze patriotyczne polskich autorów. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Wszyscy uczestnicy za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali gromkie brawa i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Biorąc pod uwagę dobór i interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny jury postanowiło przyznać:

W grupie wiekowej klas 1-2

I miejsce –Bartosz Cicharski klasa 2b

II miejsce- Zofia Sajdyk klasa 1b

III miejsce- Martyna Oleksiuk klasa 1 a

Wyróżnienie Maja Ziętek klasa 1c

W grupie wiekowej klas starszych 3-5

I miejsce –Kacper Konarski klasa 5c

II miejsce- Viktoriia Zuieva klasa 4 c

III miejsce- Nina Szymańska –Żarnicka klasa 3a

Oliwia Oleksiuk klasa 5b

Gratulujemy!

W czasie oczekiwania na werdykt nasi uczestnicy mieli możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego w naszej Kindlotece.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością.

Życzymy wszystkim dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji utworów swoich ulubionych poetów.