Misja dzieci - Szczecin bez śmieci 2023

Utworzono dnia 16.10.2023, 19:47

Misja dzieci … powróciła po pandemii COVID-19 do naszej szkoły. Tym razem w misji brali udział uczniowie dwóch klas 5b i 6a z nauczycielami. Na misję zaprosiliśmy Pana Dyrektora i Panią Dyrektor. Uczniowie spisali się na medal.  Najpierw uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach z Animatorem, który za pomocą zabawy i teatrzyku kamishibai pozwolił na zdobycie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu. Pan wysoko ocenił wiedzę ekologiczną naszych uczniów zdobytą w szkolnych ławkach. Potem wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki ochronne, worki oraz  rękawiczki i razem ruszyliśmy w teren w pobliżu szkoły wykonać nasze zadanie. A tam była masa różnych śmieci np. opony, blachy, papiery, butelki i puszki. Śmieci zbieraliśmy i składaliśmy  w wyznaczonym przez panią miejscu. Myślę, że po godzinnej pracy, mniej będziemy śmiecić, a może wcale. Przed jedenastą przyjechali panowie i zabrali naszą „górę” śmieci. A my dostaliśmy notatniki i ruszyliśmy na kolejne lekcje.