Udział w Międzynarodowym projekcie „Rozwijanie kompetencji przedsiębiorczych wśród pokolenia Alfa w szkołach podstawowych”

Utworzono dnia 12.04.2024, 17:23

Z przyjemnością informujemy, iż jesteśmy jedną z dwóch szkół w Polsce realizujących międzynarodowy projekt „Rozwijanie kompetencji przedsiębiorczych wśród pokolenia Alfa w szkołach podstawowych”. Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszechradzkie z Międzynarodowego Funduszu Wyszechradzkiego. Celem projektu jest zebranie doświadczeń szkół podstawowych w tych krajach. Naszą szkołę w realizacji projektu reprezentują: p.Robert Kamiński (dyrektor), p.Nikoleta Szulc -Warachowska (wicedyrektor) i p.Kamila Skibińska (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej). W ramach projektu odbędą się także zajęcia dla naszych uczniów. Wykładowcy Uniwersytetu Szczecińskiego 10 maja przeprowadzą w naszej szkole zajęcia dla klas ósmych: „Przedsiębiorczość na wyciągnięcie ręki”. Warto dodać, że nasza współpraca z Uniwersytetem Szczecińskim polegająca na realizacji różnych projektów skierowanych do uczniów trwa nieprzerwanie od 2018 r.