Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach zajęć Edukacji dla Bezpieczeństwa w klasach ósmych

Utworzono dnia 21.02.2024, 20:46

Wszyscy wiemy jak ważne w codziennym życiu jest bezpieczeństwo i jak cenne jest ludzkie życie. Dlatego każdy powinien szkolić się w zakresie podstawowych umiejętności z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

W związku z tym w środę, 21 lutego 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach i ćwiczeniach dotyczących właśnie takiej elementarnej wiedzy dotyczącej pomocy innym ludziom.  Uczniowie mogli przećwiczyć wykonywanie resuscytacji na fantomach. Ponadto dowiedzieli się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak opatrywać niegroźne rany.  Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani i z dużym zaangażowaniem brali udział w pokazach i ćwiczeniach. Była to bardzo potrzebna i owocna lekcja pomocy drugiemu człowiekowi.